Minatorët e minierës zbresin në parket para finales Trepça - Ylli - Gazeta Express
string(63) "minatoret-e-minieres-zbresin-ne-parket-para-finales-trepca-ylli"

Minatorët e minierës zbresin në parket para finales Trepça – Ylli

Sport

Gazeta Express

26/05/2022 20:59

Sonte do të zhvillohet ndeshja e dytë finale e “Play-Off”-it në Superligën e Kosovës në basketboll.

Trepça dhe Ylli kësaj radhe do të takohen në palestrën sportive “Minatori”, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Para fillimit të kësaj ndeshje, në parketin e palestrës kanë zbritur minatorët e minierës së Trepçës.

Ata morën duartrokitje nga të pranishmit në palestrën që edhe e mban emrin “Minatori”.

Kujtojmë se kjo ndeshje ishte paraparë që të zhvillohej nga ora 20:30, por klubit nga Suhareka iu shfaqen disa probleme me autobusin udhëtues drejt Mitrovicës.

Kësisoj, ndeshja e dytë e serisë finale pritet të fillojë pas orës 21:00. /Gazeta Express/