Milani afër marrëveshjes për transferimin e Loftus-Cheek - Gazeta Express
string(56) "milani-afer-marreveshjes-per-transferimin-e-loftus-cheek"

Sport

Gazeta Express

30/05/2023 18:22

Milani afër marrëveshjes për transferimin e Loftus-Cheek

Sport

Gazeta Express

30/05/2023 18:22

Milani është afër që të sigurojë shërbimet e Ruben Loftus-Cheek.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, raportoi se klubi italian është afër marrëveshjes me anglezin për një kontratë afatgjate, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Tani, bisedimet mes Milanit dhe Chelseat janë duke vazhduar për të arritur marrëveshje të plotë rreth çmimit të transferimit.

Të gjitha palët thuhet se janë shpresëdhënëse dhe optimiste se kjo lëvizje do të realizohet.

27-vjeçari me “Blutë” ka kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2024.

Loftus-Cheek në tregun e transferimeve vlerësohet me 25 milionë euro. /Gazeta Express/