Milan me fitore të vështirë kalon në playoff - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

24/09/2020 22:26

Milan me fitore të vështirë kalon në playoff

Futboll

Gazeta Express

24/09/2020 22:26

AC Milan ka kaluar në playoff të Europa Ligë duke e eliminuar nga kjo garë skuadrën e Bodo/Glimt, edhe pse më shumë vështirësi

AC Milan është kualifikuar në playoff të Europa Ligë duke eliminuar më shumë vështirësi skuadrën e Bodo/Glimt nga Norvegjia.

Madje në pjesën e parë ishin Bodo/Glimp që kaluan në epërsi me anë të Kasper Junker në minutën e 15-të.

Por, Milan nuk do të vonojë shumë dhe do ta barazoi rezultatin në minutën e 16-të me anë të Hakan Calhanoglu.

Pjesa e parë do të përfundonte në dobi të Milanos që do të shënonin golin e dytë me anë te të riut, Colombos.

Në pjesën e dytë Calhanoglu do të shënonte përsëri një gol të bukur në minutën e 50-të, por gjërat do të vështirësoheshin kur për Bodo/Glimt do të shënonte në minutën e 54-të Jens Hauge.

Megjithatw skuadra italiane arriti qw tw ruajw rezultatin dhe nw fund triumfoi me rezultat 3-2 pwr tw kaluar nw playoff tw Europa Ligws. /GazetaExpress/