Milan fiton dhe e barazon me pikë Interin - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

22/09/2021 22:45

Milan fiton dhe e barazon me pikë Interin

Futboll

Gazeta Express

22/09/2021 22:45

Milani ka marr fitore në xhiron e pestë në Serie A, duke e mundur 2-0 në shtëpi Venezian.

Brahim Diaz dhe Theo Hernandez, ish dyshja që shkëlqyen duke shënuar gola për t’ia siguruar tri pikë Kuqezinjve.

Lexo Edhe:

Të dy golat Milani i shënoi në pjesën e dytë.

Diaz shënoi për 1-0 në minutën e 68’, derisa Theo, që asistoi të goli i parë, shënoi për 2-0 në atë të 82-të.

Me këtë fitore, Milani ka shkuar në kuotën e 13 pikëve, aq sa ka edhe Interi pas pesë takimeve. /Gazeta Express/