Mijëra kosovarë ia mësyjnë Shqipërisë për fundjavë, pamje nga kufiri - Gazeta Express
string(67) "mijera-kosovare-ia-mesyjne-shqiperise-per-fundjave-pamje-nga-kufiri"

Lajme

Gazeta Express

14/05/2022 9:31

Mijëra kosovarë ia mësyjnë Shqipërisë për fundjavë, pamje nga kufiri

Lajme

Gazeta Express

14/05/2022 9:31

Mijëra kosovarë ia kanë mësyrë Shqipërisë, këtë fundjavë.

Policisë Kufitare i është dashur të punojë me procedure të përshpejtuar që prej orëve të para të ditës, për të shmangur radhët dhe qëndrimet e panevojshme në kufi.

Lexo Edhe:

Heqja e masave kufizuese të pandemisë prej 1 Majit jo vetëm që ka shmangur vonesat në kontrollet kufitare, por edhe ka rritur fluksin e qytetarëve që kalojnë në dy anët e kufirit.

Sipas policisë kufitare në orët e para të kësaj të shtune kanë hyre në Shqipëri më shume se 3260 automjete me rreth 6100 qytetarë. Bregdeti mbetet më i preferuari, por edhe qytetet e tjera turistike./abcnews.al