Mickoski: Zaev ka propozuar këshilltaren e tij për anëtare të Këshillit Gjyqësor - Gazeta Express

Mickoski: Zaev ka propozuar këshilltaren e tij për anëtare të Këshillit Gjyqësor

Ballina

Gazeta Express

25/07/2021 14:46

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në rrjetin social facebook ka shkruar se kryeministri Zoran Zaev e ka propozuar këshilltaren e tij Tanja Çaçarova, për anëtare të Këshillit Gjyqësor.

“Ja pse Maqedonia nuk është shtet i drejtë dhe përse nuk kemi gjyqësor të pavarur. Pse jemi në vendin e 111 për korrupsion dhe më të këqijtë në Evropë? Dhe pse nuk do të kemi sukses me Zaevin Këshilltar i Zaevit, financues i LSDM-së, anëtar qeveritar në bordin e Telekomit Tanja Çaçarova Ilievska, tani e paraqitur si eksperte e pavarur është propozuar për anëtar në Këshillin Gjyqësor. Këto janë ato vlera evropiane të Zaevit”, ka shkruar Mickoski.

Lexo Edhe: