Meta nuk ndal akuzat: SPAK, parti prokurorësh - Gazeta Express
string(43) "meta-nuk-ndal-akuzat-spak-parti-prokuroresh"

Meta nuk ndal akuzat: SPAK, parti prokurorësh

Shqiperi

Gazeta Express

17/06/2024 19:24

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë conferences së radhës hodhi akuza ndaj kreut të SPAK Altin Dumani.

 “SPAK nën drejtimin e Dumanit, parti e jashtëligjshme prokurorësh nën drejtimin e Ramës”, tha ai.

Lexo Edhe:

“SPAK, struktura më perfekte për të mos ndëshkuar, asnjë pastrues parash nuk është ndaluar e jo më të dënohet. Janë bllokuar hetime për të ndihmuar në pastrimin e parave. SPAK nën drejtimin e Dumanit, parti e jashtëligjshme prokurorësh nën drejtimin e Ramës”.

I pyetur për deklaratën e bërë në Roskovec, ku bëri thirrje për marrjen e armëve, Meta e kishte një sqarim:“Ka rënë shteti. Banorët e Roskovecit të përjashtuar prej kohësh nga procesi i konsultimit. Janë prej kohësh nën presion intimidues nga forcat e narkoshtetit. Do eksportohet energji në Greqi.Meriton një përgjigje të organizuar për të mbrojtur të ardhmen e fëmijëve dhe investimet e tyre”.