Meta me veçori të re, mund të bisedoni me njerëz të tjerë në Messenger përmes avatarëve tuaj - Gazeta Express
string(91) "meta-me-vecori-te-re-mund-te-bisedoni-me-njerez-te-tjere-ne-messenger-permes-avatareve-tuaj"

AutoTech

Gazeta Express

12/07/2023 9:35

Meta me veçori të re, mund të bisedoni me njerëz të tjerë në Messenger përmes avatarëve tuaj

AutoTech

Gazeta Express

12/07/2023 9:35

Meta po lanson veçorinë e re ku përdoruesit mund të bisedojnë me të tjerët Messenger dhe Instagramit duke u shfaqur në video thirrje sikur avatarët e tyre virtual në Meta, njoftoi kompania të martën.

Funksioni i ri shënon një zgjerim të dukshëm të asaj që mund të bëni me sistemin e tij të avatarit, të cilin ai e ka ndërtuar ngadalë si pjesë e vizionit të tij metaverse-it, transmeton Telegrafi.

Lexo Edhe:

Duket se përdorimi i avatarëve tuaj gjatë një bisede me njerëz të tjerë duket disi si përdorimi i avatarëve Memoji të Apple.

Avatarët e Meta-s përcjellin gjithashtu shprehjet tuaja të fytyrës dhe lëvizjet e gojës, të cilat mund ta bëjnë më të lehtë për të treguar atë që dikush po thotë në të vërtetë derisa ata po bisedojnë me ju si avatar.