Meta: Më 2 mars në shesh, do të lidhim besën për të shpartalluar oligarkët - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

19/02/2020 13:40

Me i fundit

Meta: Më 2 mars në shesh, do të lidhim besën për të shpartalluar oligarkët

Ballina

Gazeta Express

19/02/2020 13:40

Në një konferencë për shtyp presidenti Ilir Meta u shpreh se më 2 mars do të thërrasë shqiptarët në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Ai u shpreh se do të publikojë dekretin e parë për shpartallimin e grushtit të shtetit. 

“Nga data 2 mars kur do të firmoset dekreti i parë kundër grushtit të shtetit dhe në shpartallim të plotë të grushtit të shtetit, pikërisht përpara popullit shqiptar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ku do të lidhim një besëlidhje për të shpartalluar një herë e mirë regjimin e oligarkëve dhe mafiozë dhe të mafias ndërkombëtare ka dhunuar sovranitetin kombëtar me qëllim shpopullimin e këtij vendi dhe shndërrimin e tij në një qendër të pastrimit të parave dhe bazë operacionale të krimit të organizuar kombëtare dhe ndërkombëtare“, tha Meta.