Messit i ofrohen 1 milion dollarë për veshjen arabe që e pati në finalen e Botërorit - Gazeta Express
string(84) "messit-i-ofrohen-1-milion-dollare-per-veshjen-arabe-qe-e-pati-ne-finalen-e-boterorit"

Messit i ofrohen 1 milion dollarë për veshjen arabe që e pati në finalen e Botërorit

Gazeta Express

24/12/2022 21:54

Manteli që Emiri i Katarit përdori për të mbuluar Lionel Messin përpara se të ngrinte Kupën e Botës për Argjentinën përfaqëson mbretërinë, pasurinë, kalorësinë dhe mençurinë, sipas kulturës arabe.

Ka të ngjarë të jetë nderimi më i lartë që mund t’i ofrojë çdo personi në atë pjesë të botës, dhe Messi e mori atë. Por ky mantel ka zgjuar një ndjenjë të urgjencës tek njerëzit e pasur arabë që duan ta mbledhin atë.

Lexo Edhe:

Ahmed Al Barwani është një avokat dhe një anëtar i parlamentit të Omanit, bëri një ofertë masive për Leo Messin për t’u marrë në konsideratë. Ai dëshiron të paguajë shtatë shifra për ta sjellë atë veshje në një ekspozitë dhe koleksion për ta parë bota.

Por Messi nuk ka gjasa ta kthejë atë për para, ai e kupton se sa masiv ishte ky nder për një të huaj dhe një person pa sfond kulturor arab. Vendi më i mundshëm ku do të qëndrojë ky mantel është muzeu i Leo Messit në qytetin e tij të lindjes, Rosario.

/Gazeta Express/