Messi vs Shaqiri sonte, përballen PSG dhe Lyon - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

19/09/2021 10:36

Messi vs Shaqiri sonte, përballen PSG dhe Lyon

Futboll

Gazeta Express

19/09/2021 10:36

Një duel tejet interesant do të zhvillohet sonte në Ligue 1 të Francës.

Lideri aktual, Paris Saint-Germain do ta presë në “Parc des Princes” Lyonin e papërshtatshëm, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Pas pesë xhirove, PSG-ja i ka të gjitha fitore dhe këtë ecuri synon ta vazhdojë edhe sonte.

Në anën tjetër, Lyoni i Xherdan Shaqirit nuk ka pasur start të mirë të sezonit dhe pas pesë xhirove renditet i shtati me tetë pikë gjithsej.

Në këtë takim pritet që Messi t’ia nis nga minuta e parë. /Gazeta Express/