Messi stërvitet, shuan dyshimet për ndeshjen kundër Bayernit - Gazeta Express

Messi stërvitet, shuan dyshimet për ndeshjen kundër Bayernit

Futboll

Gazeta Express

11/08/2020 14:54

Lionel Messi do të jetë në dispozicion për trajnerin Quique Setien të premten, për ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munichut, pasi që argjentinasi u stërvitur me lojtarët e tjerë të Barcelonës, pa asnjë problem, të martën.

Kapiteni i Barcelonës e pësoi një goditje të rëndë nga qendërmbrojtësi i Napolit, Kalidou Koulibaly. Ajo ndërhyrje e kishte lënë argjentinas të shtrirë për disa minuta të shtunën, në fushën e Camp Nou, ku po zhvillohej ndeshja kthyese e fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

Edhe pse fillimisht kishte pasur disa dyshime se a do të mundet Messi të luajë në ndeshjen kundër Bayernit, shkaku i ndonjë lëndimi që mund ta kishte pësuar nga ajo përballje, Messi e kishte vazhduar ndeshjen deri në fund, duke i shuar kështu shqetësimet e tifozëve.

Megjithatë, trajneri Setien dhe tifozët e klubit katalonas u siguruan edhe një herë për gatishmërinë e Messit, pasi që ai u stërvit në mënyrë të rregullt të martën.

33-vjeçari shkoi në kampin stërvitor të klubit të hënën për të marrë trajtim mjekësor për kyçin e këmbës, përkundër që ekipi i parë e kishte ditën pushim.

ENTRENAMIENTO DEL BARCELONA EN LA CIUDAD DEPORTIVA

Të martën, lojtarët dolën të gjithë negativë në testet e detyrueshme nga UEFA për Covid-19 para udhëtimit në Lisbonë.

Kur skuadra katalonase të arrijë në kryeqytetin portugez, lojtarët do të testohet edhe një herë para ndeshjes kundër Bayernit. /Gazeta Express/