Messi mund të mungojë në ndeshjen e radhës - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

30/11/2021 16:34

Messi mund të mungojë në ndeshjen e radhës

Futboll

Gazeta Express

30/11/2021 16:34

Lionel Messi dhe Leandro Paredes nuk morën pjesë në stërvitjen e PSG-së të martën. Dy lojtarët parisien paraqitën simptoma të gastroenteritit.

Gastroenteriti është një gjendje shumë e zakonshme që shkakton diarre dhe të vjella. Zakonisht shkaktohet nga një insekt bakterial ose viral i barkut. Ajo prek njerëzit e të gjitha moshave

Lexo Edhe:

PSG tha të martën se Lionel Messi, i cili fitoiTopin e Artë të shtatë të hënën dhe Leandro Paredes munguan në stërvitje për shkak të simptomave të gastroenteritit. 

Një përditësim për gjendjen e tyre do të bëhet të mërkurën. Mauro Icardi ka rifilluar stërvitjet, ndërsa të enjten pritet të bëjë edhe Georgio Wijnaldum.

PSG pret të mërkurën në mbrëmje Nice, ndërsa Messi mund të mungojë sërish. /Gazeta Express/