Messi i lumtur me vendimin e Mbappes - Gazeta Express
string(36) "messi-i-lumtur-me-vendimin-e-mbappes"

Messi i lumtur me vendimin e Mbappes

Futboll

Gazeta Express

24/05/2022 16:54

Lionel Messi po e shikon me qetësi dhe lumturi, teksa bashkëlojtari i tij në Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, ka përkushtuar të ardhmen e tij te kampionët e Ligue 1.

Ylli argjentinas është madje mirënjohës që qendra e vëmendjes së mediave është jashtë tij, diçka që vështirë se ka ndodhur që kur ai shpërtheu në skenë më shumë se 15 vjet më parë.

Lexo Edhe:

Messi është i kënaqur që Mbappe po qëndron te PSG, transmeton Gazeta Express.

Argjentinasi është një fitues i lindur dhe, logjikisht, ai beson se do të ketë më shumë shanse për të fituar me Mbappe në Paris sesa nëse francezi do të kishte bërë lëvizjen te Real Madrid.

Messi, le të kujtojmë, është kontraktuar me PSG -në edhe për një vit, pa asnjë opsion për sezonin 2023/24 (të paktën i nënshkruar), kështu që ata do të bëjnë gjithçka në ndjekjen e Ligës së Kampionëve sezonin e ardhshëm. /Gazeta Express/