Mësohet se kush do të jetë ndihmësi i Nagelsmann te Gjermania - Gazeta Express
string(61) "mesohet-se-kush-do-te-jete-ndihmesi-i-nagelsmann-te-gjermania"

Mësohet se kush do të jetë ndihmësi i Nagelsmann te Gjermania

Sport

Gazeta Express

22/09/2023 9:23

Sandro Wagner raportohet se do të jetë pjesë e stafit të trajnerëve në kombëtaren e Gjermanisë.

Sipas gazetarit të njohur gjerman, Florian Plettenberg, 35-vjeçari është në prag që të bëhet një nga ndihmësit e Julian Nagelsmman, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Udhëheqësit e rinj fillimisht do të kenë kontratë deri në “Euro 2024” dhe më pas varet nga rezultatet e Gjermanisë në Evropian.

Përveç Nagelsmann, edhe drejtori i kombëtares gjermane, Rudi Voller,  thuhet se dëshiron që Wagner të marrë këtë pozitë.

Ndërkaq, për Hannes Wolf nuk ka ende ndonjë vendim – teksa mbetet të shihet në vazhdim nëse edhe ai do t’i bashkohet stafit të trajnerëve. /Gazeta Express/