Mësohet orari për javën e 28 dhe 29 në La Liga, Barça luan të shtunën, Reali të dielën - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

31/05/2020 23:35

Mësohet orari për javën e 28 dhe 29 në La Liga, Barça luan të shtunën, Reali të dielën

Instant

Gazeta Express

31/05/2020 23:35

Tashmë edhe zyrtarisht është caktuar orari për javën e 28 dhe 29 në La Liga, që do të rinisë me 11 qershor.

Ashtu siç është premtuar, të paktën për dy xhirot e para që është mësuar orari zyrtar, dita dhe ora, do të ketë futboll çdo ditë, duke nisur që nga 11 qershori.

Sezoni në La Liga do të rinisë me ndeshjen Sevilla vs Betis, raporton Gazeta Express.

Në xhiron e parë pas kthimit për shkak të pandemisë, e 28-ta në La Liga, Barcelona luan të shtunën në udhëtim me Mallorcën nga ora 22:00, kurse Real Madridi të dielën nga ora 19:30.

Jornada 28

Jueves 11 de junio

Sevilla – Betis: 22:00 horas

Viernes 12 de junio

Granada – Getafe: 19:30

Valencia – Levante: 22:00

Sábado 13 de junio

Espanyol – Alavés: 13:00

Celta – Villarreal: 17:00

Leganés – Valladolid: 19:30

Mallorca – Barcelona: 22:00

Domingo 14 de junio

Athletic – Atlético: 13:00

Real Madrid – Eibar: 19:30

Real Sociedad – Osasuna: 22:00

Jornada 29

Lunes 15 de junio

Levante – Sevilla: 19:30

Betis – Granada: 22:00

Martes 16 de junio

Getafe – Espanyol: 19:30

Villarreal – Mallorca: 19:30

Barcelona – Leganés 22:00

Miércoles 17 de junio

Eibar – Athletic: 19:30

Valladolid – Celta: 19:30

Osasuna – Atlético: 22:00

Jueves 18 de junio

Alavés – Real Sociedad: 19:30

Real Madrid – Valencia: 22:00