Mësohen edhe dy çiftet tjera të 1/8 së finales në Botëror - Gazeta Express
string(57) "mesohen-edhe-dy-ciftet-tjera-te-1-8-se-finales-ne-boteror"

Botërori 2022

Gazeta Express

01/12/2022 22:09

Mësohen edhe dy çiftet tjera të 1/8 së finales në Botëror

Botërori 2022

Gazeta Express

01/12/2022 22:09

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e sotme në Kampionatin Botëror.

Japonia dhe Spanja janë kualifikuar nga grupi E në 1/8 e finales në Botëror, shkruan Gazeta Express.

Kësisoj, Gjermania e shijon edhe njëherë tjetër eliminimin në fazën e grupeve.

Japonia tani në 1/8 e finales do të përballet me Kroacinë, kurse Spanja me Marokun.

Japoni-Kroaci do të zhvillohet më 5 dhjetor nga ora 16:00, kurse Spanjë-Maroku më 6 dhjetor nga ora 16:00. /Gazeta Express/