Mesditë me diell por darka afër 0 gradëve, si do të jetë moti nesër - Gazeta Express

Gazeta Express

21/02/2020 23:35

Mesditë me diell por darka afër 0 gradëve, si do të jetë moti nesër

Gazeta Express

21/02/2020 23:35

Moti me diell dhe i qëndrueshëm do të vijojë edhe gjatë ditës së nesërme. Gjatë mëngjesit vendi do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta.

Në zonat malore lindore do të kemi shfaqjen e reshjeve të dëborës por kushtet atmosferike do të përmirësohen pas mesditës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat do të varijojnë në vlerat -3°C deri në 15°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në detdallgëzimin 4 ballë./ora