Mesazhi prekës i Robertit në Librin e Kujtimeve për Vjosa Berishën - Gazeta Express
string(66) "mesazhi-prekes-i-robertit-ne-librin-e-kujtimeve-per-vjosa-berishen"

Rozë

Gazeta Express

30/06/2022 15:41

Mesazhi prekës i Robertit në Librin e Kujtimeve për Vjosa Berishën

Rozë

Gazeta Express

30/06/2022 15:41

Në nderim të jetës dhe veprës së producentes së njohur shqiptare, Vjosa Berisha, në Teatrin Kombëtar të Kosovës nga ora 14:00 kanë nisur të bëhen homazhe.

Miq, familjarë, e figura të shumta janë parë duke bërë homazhe brenda hollit të TKK-së.

Lexo Edhe:

Pas homazheve, Robert Berisha ka shkruar fjalët më të mira në Librën e Kujtimeve, për producenten Berisha.

“Vjosa jonë ma e mira, të fala kon do që e takon atje, e sidomos mamit Teutë, që t’ka dashtë shumë. Të dojmë shumë – Robert Berisha”.

Producentja, e cila vdiq javën e kaluar, do të varroset ditën e sotme (e enjte) në varrezat e Prishtinës (Arbëri).