Mesazhi i Mozzik për ata që nuk i vendosin maskat dhe nuk besojnë se ka virus - Gazeta Express

Mesazhi i Mozzik për ata që nuk i vendosin maskat dhe nuk besojnë se ka virus

Rozë

Gazeta Express

15/07/2020 8:27

Përmes një videoje, Mozzik ka një thirrje për qytetarët.

Ditë më parë, Qeveria mori masa më të rrepta, për të menaxhuar situatën e krijuar nga pandemia COVID-19, shkruan lajmi.net.

Tashmë vendosja e maskave është bërë obligative, por ekziston një numër jo shumë i vogël që beson se nuk ka virus.

Reperi Mozzik, me anë të një videoje, thotë se virusi ekziston, është kudo dhe duhet t’i vendosni maskat.

“KA VIRUS #BrravoMoz

Covid 19 e kemi kudo , iu lutem të gjithëve të mbani maskat !

Respektoni rregullat !

Edhe njëherë KA VIRUS 👏🏻👏🏻”, shkruan ai sipër fotos.

Kujtojmë se projekti i ri muzikor nga ky reper pritet të publikohet më 17 korrik dhe titullohet “Baby”. /Lajmi.net/