Mertens dhe Torreira zyrtarizohen te Galatasaray - Gazeta Express
string(48) "mertens-dhe-torreira-zyrtarizohen-te-galatasaray"

Mertens dhe Torreira zyrtarizohen te Galatasaray

Sport

Gazeta Express

08/08/2022 21:12

Galatasaray ka prezantuar zyrtarisht dy përforcimet e fundit, Dries Mertens dhe Lucas Torreira.

Mertens ka kaluar te klubi turk si futbollist i lirë nga Napoli, kurse për Torreira besohet se me Arsenalin ka mbyllur marrëveshjen për 7 milionë euro, përcjell Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Sulmuesi belg ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare, me mundësi vazhdimi edhe për një vit të dytë.

Kurse, mesfushori nga Uruguai ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare, të vlefshme deri më 30 qershor 2024. /Gazeta Express/