Merret vendimi: Shkollat hapen më 14 shtator - Gazeta Express
string(43) "merret-vendimi-shkollat-hapen-me-14-shtator"

Gazeta Express

03/09/2020 12:08

Merret vendimi: Shkollat hapen më 14 shtator

Gazeta Express

03/09/2020 12:08

Në takimin e sotëm ndërmjet ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, me drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBASHK’ut dhe të këshillit të prindërve, është marrë vendimi që shkollat të hapen më 14 shtator

Express mëson se nëse një shkollë nuk i plotëson kushtet dhe nuk certifikohet për masat anti-Covid, atëherë në atë shkollë nuk do të fillojë mësimi.

Lexo Edhe:

Janë 330 mijë nxënës që do të nisin mësimin në bankat shkollore më 14 shtator.

Buxheti shtesë për fillimin e mësimit nëpër shkolla do të jetë 12.4 milionë euro./Express/