Merr flakë autobusi i linjës Durrës-Porto Romano - Gazeta Express
string(48) "merr-flake-autobusi-i-linjes-durres-porto-romano"

Lajme

Gazeta Express

07/08/2022 17:46

Merr flakë autobusi i linjës Durrës-Porto Romano

Lajme

Gazeta Express

07/08/2022 17:46

Një autobus i linjës Durrës-Porto Romano është përfshirë nga flakët pasditen e së dielës. Sipas policisë dyshohet se shkak i zjarrit të jetë bërë një defekt elektrik.

Fatmirësisht nuk ka asnjë person të lënduar.

Lexo Edhe:

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 16:10, në lagjen “Nr. 15”, Durrës, një autobus i linjës Durrës-Porto Romano, dyshohet se si pasojë e një shkëndije elektrike në motorr, ka marrë flakë në lëvizje e sipër.

Nga zjarri i rënë në autobuz, nuk ka asnjë person të lënduar .

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes.