Mero Baze: Donika Gërvalla është ministre e Jashtme dhe duhet ta njoh flamurin e Kosovës - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

04/05/2021 16:37

Mero Baze: Donika Gërvalla është ministre e Jashtme dhe duhet ta njoh flamurin e Kosovës

Lajme

Gazeta Express

04/05/2021 16:37

Gazetari Mero Baze i ka reaguar kryediplomates kosovare, Donika Gërvalla pasi kjo e fundit ka vendosur flamurin shqiptar në një postim në Facebook, raporton Gazeta Express.

Baze ka shkruar se Gërvalla është ministre e Jashtme e Kosovës dhe duhet ta njoh flamurin e Kosovës.

“Donika Gërvalla duhet të mësohet me idenë se është Ministre e Jashtme e Kosovës dhe duhet të njoh flamurin e Kosovës. Nuk ka nevojë të ilustrojë akuzat e Serbisë . Kështu nuk mbron dot as viktimat e Serbisë në Kosovë dhe as shtetin e Kosovës që e viktimizon duke e injoruar”, ka shkruar Baze./Express/