Mënyrat për të menaxhuar tensionin e lartë të gjakut, sipas Spitalit të Pejës - Gazeta Express
string(76) "menyrat-per-te-menaxhuar-tensionin-e-larte-te-gjakut-sipas-spitalit-te-pejes"

Lajme

Gazeta Express

12/06/2024 8:34

Mënyrat për të menaxhuar tensionin e lartë të gjakut, sipas Spitalit të Pejës

Lajme

Gazeta Express

12/06/2024 8:34

Spitali i Pejës ka dhënë disa këshilla për qytetarët për ta menaxhuar tensionin e lartë të gjakut, përcjell Gazeta Express.

Sipas tyre, tensioni i i lartë i gjakut është një çështje e rëndësishme shëndetësore që prek shumë njerëz.

Lexo Edhe:

Ushqimi i shëndetshëm, stërvitje dhe aktivitete fizik, teknikat e relaksimit që përdorni  dhe suplementet natyrore që preferoni janë disa nga mënyrat për ta menaxhuar tensionin e lartë të gjakut, sipas Spitalit të Pejës.

“Cilat janë mënyrat tuaja për të menaxhuar tensionin e lartë të gjakut? Tensioni i lartë i gjakut është një çështje e rëndësishme shëndetësore që prek shumë njerëz. Ndani me ne këshillat dhe metodat tuaja të preferuara për ta menaxhuar atë! Çfarë bëni ju për të mbajtur siç duhet tensionin e gjakut:

Ushqimi i shëndetshëm që ju ndihmon. Stërvitje dhe aktivitete fizike që praktikoni. Teknikat e relaksimit që përdorni . Suplementet natyrore që preferoni”, thuhet në njoftimin e tyre. /Express.