Mehaj shpreh shqetësimin e madh për pjesëtarët e KFOR-it të lënduar në veri - Gazeta Express
string(75) "mehaj-shpreh-shqetesimin-e-madh-per-pjesetaret-e-kfor-it-te-lenduar-ne-veri"

Gazeta Express

30/05/2023 19:37

Mehaj shpreh shqetësimin e madh për pjesëtarët e KFOR-it të lënduar në veri

Gazeta Express

30/05/2023 19:37

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, deklaroi se  është thellësisht i shqetësuar për pjesëtarët e lënduar të KFOR-it në veri të Kosovës.

“KFOR-i dhe Policia e Kosovës janë të përkushtuar për të garantuar siguri për të gjithë qytetarët!”, shkroi Mehaj në një postim më Tëitter.

Lexo Edhe:

“Ne qëndrojmë të bashkuar kundër dhunës dhe mbështesim përpjekjet për një Kosovë paqësore!”, shkroi Mehaj.

Gjatë protestave të djeshme në veri të Kosovës, rreth 30 pjesëtarë të KFOR-it janë lënduar nga grupet e strukturave paralele të përfshirë në protestë.