Mediumi serb e bën Vojvodën boshnjak - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

04/05/2021 12:28

Mediumi serb e bën Vojvodën boshnjak

Futboll

Gazeta Express

04/05/2021 12:28

Mërgim Vojvoda dje e shënoi golin e parë për Torinon duke ia siguruar një fitore tejet të rëndësishme në luftë për mbijetesë.

Ai gol gjithashtu bëri që Parma të bie zyrtarisht nga elita e futbollit italian, shkruan Gazeta Express.

Këtë ndeshje e ka komentuar edhe mediumi serb “Blic”, i cili e ka quajtur Vojvodën futbollist nga Bosnja dhe Hercegovina.

“Golin e vetëm për nikoqirët e shënoi një futbollist nga Bosnja dhe Hercegovina, Mergim Vojvoda, i asistuar nga Ansladi në minutën e 63-të” – thuhej në artikullin e “Blic”.