Me mantel doktori, Vladimir Putin viziton ushtarët e plagosur - Gazeta Express
string(60) "me-mantel-doktori-vladimir-putin-viziton-ushtaret-e-plagosur"

Lajme

Gazeta Express

26/05/2022 23:50

Me mantel doktori, Vladimir Putin viziton ushtarët e plagosur

Lajme

Gazeta Express

26/05/2022 23:50

Presidenti rus Vladimir Putin është shfaqur në Spitalin Qendror Ushtarak “Mandrika” të Moskës për të vizituar disa nga ushtarët e plagosur në luftën në Ukrainë.

Putin, i veshur me një përparëse të bardhë që vishet zakonisht nga mjekët, shoqërohej nga ministri i Mbrojtjes Serghei Shoigu dhe fotografët e tij.

Lexo Edhe:

Ukraina ka deklaruar se Rusia ka humbur mbi 27 mijë trupa në luftime, shifra këto që nuk pranohen nga Kremlini.