Me këtë pije ju humbisni 10 cm nga beli juaj për katër ditë - Gazeta Express
string(59) "me-kete-pije-ju-humbisni-10-cm-nga-beli-juaj-per-kater-dite"

Shneta

Gazeta Express

05/09/2023 13:05

Me këtë pije ju humbisni 10 cm nga beli juaj për katër ditë

Shneta

Gazeta Express

05/09/2023 13:05

Uji me tranguj është një element kyç për bark të sheshte, e cila ishte krijuar nga dietologia Cynthia Sass. Kjo pije e shijshme mori emrin nga shpikesja e saj, ajo freskon, vitalizon, përmban sasi të vogël të kalorive, ka efekt të madh mbi organizmin, dhe zbut traktit digjestiv.

Cynta pretendon se me këtë pije do të ju ndihmojë të reduktoni belin 10 cm në vetëm 4 ditë.

Lexo Edhe:

Koncepti i pijes Sassy qëndron në faktin se trupi i njeriut ka nevojë për të paktën 8 gota ujë në mënyrë që të funksionojë normalisht. Sigurisht, kjo shumë vetëm në fillim, sepse nevoja për kete pije ndryshon nga personi në person dhe varet prej aktiviteteve të ndryshme fizike.

Në mënyrë që të jetë e suksesshme kjo diete është e rëndësishme që gjatë 4 ditëve të konsumimit të pijes të shmangni ëmbëlsirat, , ushqim të pasur me yndyrë dhe kalori dhe të konsumoni sende ushqimore të shëndetshme në pjesë më të vogla dhe për të ushtruar aktivitet fizik.

Përbërësit:

8 gota ujë (të paktën, ju mund të shtoni më shumë në qoftë se ju pini më shumë ujë gjatë ditës)

1 Lugë çaji rrënjë xhenxhefili

1 kastravec i freskët, madhësia e mesme, i qeruar dhe i prerë në feta

1 limon, madhësia e mesme, i prerë në feta

12 gjethe mente

Procesi i përgatitjes:

Përzieni të gjithë përbërësit në shtambë

Vendosni në frigorifer brenda natës

Thani

Konsumoni:

Menjëherë pasi ta pergaditni pini nga ky lëng i fuqishëm. Mundohuni të pini të gjithë dozën gjatë ditës dhe në mbrëmje bëni një tjetër dozë për nesër.

Në mënyrë që të shohim rezultatet është shumë e rëndësishme për të pirë këtë pije të paktën për 4 ditë dhe për të shmangur pijet tjera.