Me fytyrën si 10 vjet më parë! Transformimi natyral i gruas në ‘’Doktor Plastik’’ - Gazeta Express
string(76) "me-fytyren-si-10-vjet-me-pare-transformimi-natyral-i-gruas-ne-doktor-plastik"

Rozë

Gazeta Express

10/08/2021 16:34

Me fytyrën si 10 vjet më parë! Transformimi natyral i gruas në ‘’Doktor Plastik’’

Rozë

Gazeta Express

10/08/2021 16:34

Një tjetër histori interesante është shfaqur këtë të diel në Doktor Plastik.

Një grua e re, e cila gjithë jetën ka pasur dëshirë për të qenë estetikisht e bukur, i është drejtuar Dr. Rezarta Kapaj në Spitalin Amerikan për t’i rikthyer freskinë dhe gjallërinë tipareve të fytyrës pa bërë transformim.

Lexo Edhe:

Doktoreshë Rezarta i sugjeroi blefaroplastikë dhe lipofilling fytyre.

Blefaroplastikë është korrigjimi i qepallave të syve të cilat me moshën varen.

Lipofilling fytyre është mbushja e fytyrës me dhjamin e vetë trupit.

Lipofilling fytyre është një ndërhyrje miniinvazive ku kirurgu rimbush zonat e fytyrës, të cilat me kalimin e kohës e humbasin kolagjenin.

Për të parë rezultatin e këtyre ndërhyrjeve ndiqni të plotë episodin e ri të Doktor Plastik, i cili transmetohet çdo të diel në ora 21:00 në T7 dhe ABC.