Me drogë të klasit ‘A’ dhe 181 mijë £ cash! Kush është shqiptari i prangosur në Londër - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

02/07/2020 16:16

Me drogë të klasit ‘A’ dhe 181 mijë £ cash! Kush është shqiptari i prangosur në Londër

Shqiperi

Gazeta Express

02/07/2020 16:16

Një 27 vjeçar me origjinë shqiptare u prangos dhe u dënua me burg në Londër, nën akuzën e pastrimit të parave dhe trafikut të lëndëve narkotike. Mediat vendase raportojnë se u arrestuar shtetasi Amir Shkrela.

Shkrela u dënua me 4 vjet heqje lirie për akuzat. Në momentin e ndalimit, të riut iu gjetën dy çanta me 180 mijë paund cash si dhe drogë të klasit ‘A’.

Shqiptari ishte subjekt i një hetimi nga Partneriteti i Krimit të Organizuar (OCP) kundër krimit të organizuar.