Me armë zjarri në makinën, arrestohet në Holandë 21-vjeçari shqiptar - Gazeta Express
string(67) "me-arme-zjarri-ne-makinen-arrestohet-ne-holande-21-vjecari-shqiptar"

Shqiperi

Gazeta Express

25/01/2023 20:19

Me armë zjarri në makinën, arrestohet në Holandë 21-vjeçari shqiptar

Shqiperi

Gazeta Express

25/01/2023 20:19

Një 21-vjeçar shqiptar është arrestuar pasditen e sotme në Urën e Moerdijkut në Holandë.

Policia holandeze bën me dije se shqiptari është kapur në një pikë karburanti, teksa drejtonte një makinë me targa franceze.

Lexo Edhe:

Sipas policisë, shqiptari kishte një histori të paqartë se çfarë po bënte në vend dhe nuk kishte vendbanim fiks në Holandë.

Kur u kontrollua makina e tij, oficerët gjetën tre armë zjarri, ose diçka shumë të ngjashme. Ai u arrestua dhe u dërgua në mbajtje për pyetje të mëtejshme. Makina dhe armët janë sekuestruar për hetime të mëtejshme.

/Gazeta Express