McGregor s’është luftëtar i nivelit të lartë dhe i pëlqen droga, thotë menaxheri i Khabibit - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

04/08/2021 12:25

McGregor s’është luftëtar i nivelit të lartë dhe i pëlqen droga, thotë menaxheri i Khabibit

Sporte tjera

Gazeta Express

04/08/2021 12:25

Ali Abdelaziz, menaxheri i Khabib Nurmagomedovit, e ka kritikuar ashpër Conor McGregorin, duke e akuzuar për përdorimin e drogës madje.

Javët e fundit kanë qenë goxha të ngjeshura për luftëtarin irlandez, i cili u mposht nga Dustin Poirier, e theu këmbën dhe la të kuptohet se do të ketë të ardhme në UFC pavarësisht lëndimit serioz, raporton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Megjithëse e paralajmëroi rikthimin, Abdelaziz, menaxheri i rivalit të tij të madh, e ka kritikuar irlandezin të martën.

“Conori nuk është madje as luftëtari i nivelit të lartë, atij i pëlqen droga”, tha Abdelaziz për ESNews.

“Ai duhet të shkojë në rehabilitim dhe ta rregullojë jetën e vet. Ai nuk duhet të luftojë”, shtoi ai.

Ish-kampioni i UFC-së është rrethuar me polemika për një kohë të gjatë, por jo më shumë se Nurmagomedov, me të cilin McGregor qeshi kur i vdiq babai.

Pas dy disfatave radhazi, rikthimi i McGregorit mund të mos jetë edhe aq i lehtë. /Gazeta Express/