MC Kresha dhe Lyrical Son sjellin këngën e re “Anija Kozmike” - Gazeta Express
string(59) "mc-kresha-dhe-lyrical-son-sjellin-kengen-e-re-anija-kozmike"

Muzike

Gazeta Express

04/03/2024 21:57

MC Kresha dhe Lyrical Son sjellin këngën e re “Anija Kozmike”

Muzike

Gazeta Express

04/03/2024 21:57

Kreshnik Fazliu dhe Festim Arifi kanë prezantuar së fundmi albumin e tyre të ri të quajtur “1618”.

Ky projekt madhështor tashmë është i disponueshëm në platformat muzikore nga 16 shkurti.

Lexo Edhe:

Megjithatë, disa nga këngët i kanë sjellë të kompletuara edhe nga ana vizuale.

“Anija Kozmike” titullohet e fundit që është shoqëruar edhe me videoklip.

Teksti është shkruar nga vetë artistët me ‘beat’ nga Strike Beatz.

Miksimi dhe masterizimi u bë nga PressPlay me video të drejtuar nga Andi Deçani.

Në album kanë edhe disa bashkëpunime me emra të njohur si: Young Zerka, Elinel, Ledri Vula, Lumi B, Vig Poppa, Era Istrefi etj.