Mbytet një 76-vjeçar nga Gjakova në Velipojë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

04/07/2020 11:25

Mbytet një 76-vjeçar nga Gjakova në Velipojë

Lajme

Gazeta Express

04/07/2020 11:25

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Plazhin e Velipojës në Shkodër.

Një turist, 76-vjeçar është mbytur teksa lahej në plazhin e Velipojës. Sipas hetimeve paraprake mësohet se shtetasi Martin Gjini nga Gjakova ka pësuar infrakt teksa ishte brenda në det.

Pavarësisht ndihmës së dhënë, fatkeqësisht 76-vjeçari nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka ndërruar jetë.

Ngjarja e rëndë detare regjistron dhe humbjen e parë të jetës për këtë sezon turistik, në plazhin e Velipojës./TCH