Mbytet në Ulqin një 12 vjeçar nga Prizreni - Gazeta Express
string(42) "mbytet-ne-ulqin-nje-12-vjecar-nga-prizreni"

Mbytet në Ulqin një 12 vjeçar nga Prizreni

Lajme

Gazeta Express

06/08/2022 15:54

Një djalë 12-vjeçar nga Prizreni është mbytur të mëkurën e 3 gushtit në Plazhën e Madhe në Ulqin.

Siç raporton mediumi malazez “Vijesti”, pas mbërritjes në vendngjarje, ekipi mjekësor i urgjencës ka tentuar reanimimin, por pa rezultat.

Lexo Edhe:

Ai ishte në pushime në Ulqin me vëllanë e tij dhe kunatën, por asnjëri prej tyre s’e kishte vënë re kur ai ishte mbytur.

Ai është nxjerrë në breg nga një turist nga Kosova, i cili ka vërejtur se fëmija në mënyrë të panatyrshme po notonte cekët. /Gazeta Express/