Mbyllet baras pjesa e parë në derbin Gjilani-Drita, Feronikeli '74 në epërsi ndaj Dukagjinit - Gazeta Express
string(90) "mbyllet-baras-pjesa-e-pare-ne-derbin-gjilani-drita-feronikeli-74-ne-epersi-ndaj-dukagjinit"

Mbyllet baras pjesa e parë në derbin Gjilani-Drita, Feronikeli ’74 në epërsi ndaj Dukagjinit

Sport

Gazeta Express

10/12/2023 13:53

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e fundit të javës së 17-të në Superligën e Kosovës.

45 minutat e parë në derbin mes rivalëve lokal, Gjilanit dhe Dritës, përfunduar baras dhe pa gola, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Gol pati në sfidën tjetër, me Feronikelin ’74 që e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale 1:0 ndaj Dukagjinit.

Kjo ndeshje është duke u zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit.

Golin e epërsisë për vendasit e shënoi Florent Avdyli (34′). /Gazeta Express/