“Mbreti Luan” në UFC, luftëtari shqiptar do të debutojë në arenën më të madhe të këtij sporti - Gazeta Express
string(90) "mbreti-luan-ne-ufc-luftetari-shqiptar-do-te-debutoje-ne-arenen-me-te-madhe-te-ketij-sporti"

“Mbreti Luan” në UFC, luftëtari shqiptar do të debutojë në arenën më të madhe të këtij sporti

Sporte tjera

Gazeta Express

28/02/2024 13:27

Kampioni i peshave bantam të Allstars Fight Night, Bernardo Sopai thuhet se do të bëjë debutimin e tij në UFC pas pesë ditësh, pasi do të ndeshet kundër Vinicius Oliveira të shtunën.

Bernardo Sopai, ose siç njihet me nofkën “Mbreti Luan”, është një 23 vjeçar me origjinë shqiptare i cili jeton në Suedi, shkruan abcnews.

Lexo Edhe:

Djaloshi shqiptar njihet për grushtimet e tij të shpejta dhe potente, dhe tashmë ëndrra e tij bëhet realitet.

“The Lion King” do të debutojë në UFC, në arenën më të madhe të sportit luftarak me stil të lirë.