Mbrëmje poetike në nderim të poetit Xhevdet Bajraj - Gazeta Express
string(50) "mbremje-poetike-ne-nderim-te-poetit-xhevdet-bajraj"

Mbrëmje poetike në nderim të poetit Xhevdet Bajraj

Arte

Gazeta Express

25/07/2022 13:56

Një mbrëmje e veçantë do të mbahet në nderim të poetit Xhevdet Bajraj i cili vdiq kohë më parë.

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit në bashkëpunim me Ambasadën e Kosovës në Shqipëri, organizojnë ditën e nesërme më datë 26 korrik 2022, ora 19:30, në mjediset e Ambasadës së Kosovës mbrëmjen poetike “Fishkëllimat e vdekjes”,  një aktivitet homazh në kujtim të poetit Xhevdet Bajraj, ku janë të ftuar personalitete të Shqipërisë dhe të Kosovës.

Lexo Edhe:

/Gazeta Express