Mbi 17 mijë të vdekur nga tërmeti në Turqi e Siri - Gazeta Express
string(49) "mbi-17-mije-te-vdekur-nga-termeti-ne-turqi-e-siri"

Mbi 17 mijë të vdekur nga tërmeti në Turqi e Siri

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 13:24

Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë e ka kaluar 17 mijëshin.

Kështu raportojnë mediat ndërkombëtare.

Lexo Edhe:

Tërmeti prej 7.8 shkallësh i tronditi këto dy vende në orët e para të mëngjesit.

Shumë vende të botës janë mobilizuar në ofrimin e ndihmës.

Në mesin e tyre janë Kosova edhe Shqipëria, që kanë dërguar atje ekipet e shpëtimi.