Mbappe, më afër PSG-së sesa Realit - Gazeta Express
string(33) "mbappe-me-afer-psg-se-sesa-realit"

Futboll

Gazeta Express

20/05/2022 10:09

Mbappe, më afër PSG-së sesa Realit

Futboll

Gazeta Express

20/05/2022 10:09

Telenovela që prej muajsh ka mbajtur pezull futbollin botëror do të zgjidhet këtë fundjavë dhe ka shumë mundësi që Kylian Mbappé  të qëndrojë te PSG.

Edhe pse është e vërtetë që oferta e Real Madridit për ta shtuar atë në skuadrën bardhezi ishte pranuar nga francezi, është gjithashtu e vërtetë se marrëveshja ishte vetëm verbale dhe ishte gjithmonë në pritje të vendimit përfundimtar të lojtarit.

Lexo Edhe:

Nga ana tjetër, PSG nuk u dorëzua kurrë dhe po provon me të gjitha forcat për ta mbajtur yllin e tyre.

Ekipi francez i ka ofruar kushtet që nuk i ka asnjë futbollist në botë dhe kjo me sa duket është e parefuzueshme për Mbappen

Për sa i përket arsyeve sportive, oferta përfundimtare e klubit për ta njohur atë si lider të padiskutueshëm dhe për t’i dhënë atij fuqi të paprecedentë sportive në PSG ka qenë një faktor vendimtar në vendimmarrjen e lojtarit.