Mastersi i Budapestit: Distria e pandalshme, kualifikohet në finale - Gazeta Express
string(65) "mastersi-i-budapestit-distria-e-pandalshme-kualifikohet-ne-finale"

Sporte tjera

Gazeta Express

04/08/2023 14:35

Mastersi i Budapestit: Distria e pandalshme, kualifikohet në finale

Sporte tjera

Gazeta Express

04/08/2023 14:35

Distria Krasniqi po tregohet e pandalshme sot në Mastersin e xhudos që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Kampionia olimpike triumfoi me IPPON në gjysmëfinalen e kategorisë deri në 52 kilogramë ndaj hungarezes, Reka Pupp.

Lexo Edhe:

Xhudistja kosovare kësisoj e siguron të paktën medaljen e argjendtë nga ky kompeticion.

Sot gjithashtu në garë ishte edhe Nora Gjakova, por ajo u ndal në raundin e dytë.

Nesër do të garojnë edhe Akil Gjakova dhe Laura Fazliu. /Gazeta Express/