Martohet këngëtari i njohur, detaje nga ceremonia e fshehtë - Gazeta Express
string(58) "martohet-kengetari-i-njohur-detaje-nga-ceremonia-e-fshehte"

Rozë

Gazeta Express

14/09/2023 16:07

Martohet këngëtari i njohur, detaje nga ceremonia e fshehtë

Rozë

Gazeta Express

14/09/2023 16:07

Calvin Harris është martuar. Më 9 shtator, DJ dhe producenti diskografik u martua me Vick Hope, një prezantuese e BBC Radio 1, sipas mediave të shumta.

Të dy u martuan në një ceremoni në natyrë në Hulne Priory në Alnwick, Northumberland, Angli, raportoi ‘The Sun’, duke shtuar se të ftuarit përfshinin DJ të tjerë të radios BBC Vernon Kay, Scott Mills dhe Jordan North, plus bashkë-prezantuesi britanik i Big Brother AJ Odudu.

Lexo Edhe:

Pas ceremonisë, çifti i martuar organizoi një festë të ngjashme me Festivalin Glastonbury në pjesën e pasme të ambientit, ku Nile Rodgers performoi me grupin e tij Chic.

Calvin dhe Vick thuhet se filluan të takoheshin në fillim të vitit 2022. Në maj të atij viti, ata u fotografuan së bashku për herë të parë, në shfaqjen e luleve Chelsea në Londër. Vick kishte një unazë të madhe diamanti, duke ndezur thashethemet për fejesë. Sipas ‘The Sun’, Calvin i propozoi Vick-ut atë muaj nën një pemë të shtrirë në pronën e tij luksoze në ishullin spanjoll të Ibizës.

Ndërsa nuk pranoi të jepte detaje mbi propozimin e Calvin, drejtuesja e radios i tha Mail on Sunday‘s You Magazine janarin e kaluar se një “gjë shumë e çmuar” ndodhi dhe se ishte “perfekte”.

“Është diçka për të cilën ne qeshëm në takimin tonë të parë të duhur”, tha ajo për revistën. “Ne ende qeshim me të tani”.

Në kohën e intervistës, Vick hezitoi të ndante imazhet e Calvin në Instagramin e saj. “Ne nuk vendosim asgjë në mediat sociale sepse koha që kemi së bashku është ‘jeta reale’ dhe është e jona,” tha ajo për You. “Për herë të parë pas një kohe të gjatë, po mbaroj punën dhe po kthehem në shtëpi në një jetë që është vetëm e imja. Po mësoj të gjej ekuilibrin dhe paqen”.

Vick Hope, Calvin Harris, May 2023

Karwai Tang/WireImage

Para fillimit të marrëdhënies së tij me Vick, Calvin ishte në lidhje me modelen Aarika Wolf dhe këngëtaret Rita Ora  dhe Taylor Swift ./Prive.al