Martesat më të shkurtra të yjeve, njëra zgjati vetëm 55 orë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

18/02/2020 9:22

Martesat më të shkurtra të yjeve, njëra zgjati vetëm 55 orë

Ballina

Gazeta Express

18/02/2020 9:22

Ka pasur disa martesa të famshëm jashtëzakonisht të shkurtër ndër vite.

Ne kemi përpiluar një listë të disa martesave më të shkurtra të përfolura midis yjeve dhe i kemi renditur këto, transmeton Indeksonline.

Disa nga këto martesa përfunduan mbi një dekadë më parë … por disa ishin të fundit në Janarin e vitit 2020!.

Jennifer Lopez dhe Cris Judd

Kohëzgjatja e martesës: Të përfolura 218 ditë

Jennifer Lopez dhe Cris Judd u takuan në vitin 2001 në grupin e videoklipit të saj muzikor “Love Don’t Cost A Thing”. Ata u fejuan po atë vit dhe një muaj më vonë, u martuan.

Gjërat dukej se lëvizin shumë shpejt për çiftin, dhe vetëm disa muaj pasi thane “Po”, u ndanë.

Drew Barrymore dhe Tom Green

Kohëzgjatja e martesës: 5 muaj (163 ditë gjithsej.)

Tom Green dhe Drew Barrymore u martuan në 2001 dhe pesë muaj më vonë, ai bëri kërkesë për divorc për t’i dhënë fund martesës së tyre. ” Drew është një grua e mrekullueshme,”tha Tom në një deklaratë në kohën e paraqitjes. “E dua shumë atë – uroj që martesa jonë të mund të kishte funksionuar. I uroj shumë lumturi. “

Renee Zellweger dhe Kenny Chesney

Kohëzgjatja e martesës: Katër muaj (thuhet se janë 128 ditë)

Renee Zellweger dhe Kenny Chesney u martuan në maj të 2005 dhe më 15 shtator 2005 ajo përmendi “mashtrimin” në letrat e tyre të divorcit.

Kjo çoi në një ton spekulimesh me thashethemet për orientimin seksual të Kenny .

Bradley Cooper dhe Jennifer Esposito

Kohëzgjatja e martesës: 4 muaj (122 ditë)

Në fund të dhjetorit të vitit 2006, Bradley Cooper dhe Jennifer Esposito u martuan në Francë.

Pak muaj më vonë, letrat e divorcit u paraqitën dhe divorci u finalizua deri në nëntor të 2007.

Pamela Anderson dhe Kid Rock

Gjatësia e martesës: 122 ditë

Kid Rock dhe Pamela Anderson u martuan në verën e vitit 2006, por vetëm disa muaj të shkurtër më vonë, ata po ndaheshin.

Kid Rock zbuloi në një intervistë që ata nuk flasin më.

Kim Kardashian dhe Kris Humphries

Gjatësia e martesës: 72 ditë

Kim Kardashian dhe lojtari i NBA, Kris Humphries datë dhe dokumentuan lidhjen e tyre në Keeping Up me Kardashians .

Ata u martuan në vitin 2011, por 72 ditë më vonë, u divorcuan.