Maroku – Spanja, pjesa e parë mbyllet baras - Gazeta Express
string(40) "maroku-spanja-pjesa-e-pare-mbyllet-baras"

Sport

Gazeta Express

06/12/2022 16:49

Maroku – Spanja, pjesa e parë mbyllet baras

Sport

Gazeta Express

06/12/2022 16:49

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Marokut dhe Spanjës.

45 minutat e parë në “Education City Stadium” u mbyllën baras dhe pa gola, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Spanjollët e dominuan këtë pjesë me posedim të topit, por edhe marokienët krijuan raste për të shënuar.

Kujtojmë se kjo ndeshje është e vlefshme për 1/8 e finales në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Fituesi nga kjo përballje do të sigurojë kalimin për në çerekfinale, aty ku do të takohet me fituesin nga ndeshja mes Portugalisë dhe Zvicrës. /Gazeta Express/