Marokenët godasin 3 herë me thikë në gjoks 46-vjeçarin për një celular dhe 20 euro - Gazeta Express
string(82) "marokenet-godasin-3-here-me-thike-ne-gjoks-46-vjecarin-per-nje-celular-dhe-20-euro"

Marokenët godasin 3 herë me thikë në gjoks 46-vjeçarin për një celular dhe 20 euro

Gazeta Express

08/02/2023 18:51

Arturo Luca Battisti, 46-vjeçari nga Milano, u godit me thikë jashtë stacionit Termini të Romës gjatë një grabitje të dielën në mbrëmje.

Ai ndodhet i shtruar në një spital të kryeqytetit. 

Lexo Edhe:

Policia arrestoi tre sulmuesit, tre marokenë  të moshave 40 deri në 18 vjeç, me akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë.

Italiani duhej të merrte trenin për të shkuar në shtëpi në Milano. Ai ishte në rrugën Giolitti kur ju afruan tre marokenët, të cilët e goditën tre herë në gjoks dhe i vodhën një celular dhe njëzet euro .

Autori i plagosjes me thikë është një 40-vjeçar me rekord të mëparshëm. Sulmi ndodhi rreth orës 23:30 të 5 shkurtit në një distancë të shkurtër nga një restorant i ushqimit të shpejtë, pranë njërës nga hyrjet e hekurudhës. 

Për të mbërritur tek kriminelët, ishin vendimtare videot e një kamere që kishte regjistruar grabitjen dhe sulmin me thikë.

Të tre iu afruan burrit dhe e grabitën. 46-vjeçari, i cili prej disa ditësh ndodhej në Romë, u godit më pas me thikë.

Ai u përpoq ti ndiqte të tre, por më pas u rrëzua përtokë.