Marku mposhtet nga Kongo me vendim unanim të gjyqtarëve - Gazeta Express
string(55) "marku-mposhtet-nga-kongo-me-vendim-unanim-te-gjyqtareve"

Marku mposhtet nga Kongo me vendim unanim të gjyqtarëve

Boks

Gazeta Express

31/03/2024 22:29

Florian Marku nuk ka arritur të vazhdojë serinë e pamposhtur në boksin profesionist.

Marku u mpsht nga Chris Kongo sonte me vendim unanim të gjyqtarëve, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Përgjatë 10 raundeve, Kongo u tregua më kërkues dhe eventualisht e arriti fitoren

Boksieri shqiptar në boksin profesionist tani ka 13 fitore – prej tyre tetë me “nokaut”, një barazim dhe një humbje.

Ndërsa, Chris Kongo tani ka 15 fitore e dy humbje në boksin profesionist.