Marku dështon në matjet zyrtare, meçi pranë anulimit - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

24/09/2021 16:18

Marku dështon në matjet zyrtare, meçi pranë anulimit

Sporte tjera

Gazeta Express

24/09/2021 16:18

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka dështuar në matjet zyrtare për meçin me Maxim Prodan, që zhvillohet nesër në mbrëmje.

Marku dhe Prodan pritet të luftojnë për titullin e peshave të mesme, por shqiptari nuk ishte në peshën e kërkuar, duke peshuar më shumë sesa kufiri i peshës së lejuar.

Lexo Edhe:

Florian Markut i mbetet të provojë edhe njëherë veten në matje pas dy orëve, transmeton Gazeta Express.

Prodan ishte në rregull në matje, ndërsa dueli mund të dështojë nëse Marku nuk është brenda peshës së lejuar.