Maqedoni/ Shtohen rastet me COVID-19, 35 persona të infektuar dhe 5 kanë ndërruar jetë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

30/05/2020 13:26

Maqedoni/ Shtohen rastet me COVID-19, 35 persona të infektuar dhe 5 kanë ndërruar jetë

Ballina

Gazeta Express

30/05/2020 13:26

5 pacientë kanë ndërruar jetë dhe 35 raste të reja me Virusin Korona u shënuan gjatë 24 orëve të fundit në vend. 4 të vdekurit janë nga Shkupi dhe njëri nga Struga.

Ndërsa, të infektuar 22 janë nga Shkupi, 6 nga Tetova, 4 nga Kumanova dhe nga 1 prej Gostivari, Struga dhe Shtipi. Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se sot u shëruan 19 pacientë.