Maqedoni/ Përsëri rritje e numrit të të infektuarve, 52 raste të reja me COVID-19, 4 persona kanë ndërruar jetë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

29/05/2020 13:01

Maqedoni/ Përsëri rritje e numrit të të infektuarve, 52 raste të reja me COVID-19, 4 persona kanë ndërruar jetë

Ballina

Gazeta Express

29/05/2020 13:01

Gjatë 24 orëve të fundit, numri i të infektuarve përsëri është rritur, janë regjistruar edhe 52 raste të reja, shkruan Gazeta Express.

Rastet e reja janë nga: Shkup (26), Kumanovë (6), Shtip (7), Tetovë (9), Strugë (2), Veles (1) dhe Koçani (1).

Fatkeqsisht kemi edhe 4 raste që kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit, 2 prej tyre janë nga Shkupi, një nga Tetova dhe një nga Velesi.

Gjithashtu, janë regjistruar edhe 30 pacientë të cilët janë shëruar plotësisht./GazetaExpress/